29 Nisan 2014 Salı

Portakal orada Kal


2008 yılında üniversiteden mezun olduğumda tam 81 kiloydum :O O hale nasıl geldim kendime bunu nasıl yaptım sonrasındaki zayıflama serüvenim tekrar kilo alışım tekrar verişim derken e vücut bu tabi ki yoruldu. Selülit olsun hafif çatlaklar olsun tepkisini ortaya koydu. Bu yıla dek hiç kafama takmıyordum ama tam 58 kiloya düşünce vücut hafiften forma girince insan selülitleri de olmasın yada en azından ters ışıktandır diyebilsin istiyor. Hal böyle olunca başladım araştırmaya. Ürün yelpazesi her kozmetik ürün de olduğu gibi selülit savar ürünlerde de inanılmaz geniş. Çok para az etkililerinden yaka silktiğim için bu sefer kullanıcı yorumlarını araştırmaya ve okumaya yöneldim. Bir de bahar yavaş yavaş geldiğinden eşe dosta da kulak kabarttım. Şuan menzilimde olan 2 ürün var. Aslında sayıları 2 den fazla 2 yöntem diyeyim. 

İlki Dr Ender Saraç' ın özel karışımı olan ve bitkisel yağlardan oluşan karışımı

Malzemeler:
1 tatlı kaşığı susamyağı,
7-8 damla portakal yağı,
7-8 damla biberiye yağı,
5-6 damla melisa yağı
7-6 damla kekikyağı temiz bir kapta karıştırın.
Hazırlanışı:
Yağları temiz bir kap içinde karıştırın.Daha sonra bu karışımı hafifçe ısıtın (vücut ısısına yakın olması yeterli). 
Uygulanışı: Selülit olan bölgeye ellerinizle yedirerek sürün ve iyice yedirdikten sonra hafifçe cildi kızartacak şekilde ham ipek keseyle veya kabak lifi gibi bir keseyle sertçe bastırarak en az 10-15 Dakika masaj yapın.Masajdan sonra yağlı selülitli bölgenizi streç film ile sarın ve ter atmak için en az 20 dakika aktif spor veya egzersiz yapın.En az 20 dakika aktif ve terletici hareket yaptıktan sonra banyoda iyice ovalayarak yıkanın.Vaktiniz varsa bu işlemi sabah ve akşam, yoksa sadece Günde bir kez yapabilirsiniz.
Valla ilk gördüm malzemelerin hepsi yoktu portakal yağı ve biberiye vardı ikisini karıştırdım öyle kullandım. Memnun da kaldım hani. Gerçi duşta kullanmalık selülit ürünüm yoktu fırçalarken duş jelimi kullandım akabinde de Bio- Oil (watsonslarda olan hani) sürdüm. Çok düzenli kullanmama rağmen böyle belli belirsiz de olsa bir etki hissetmedim değil hani. Özellikle cildiniz inanılmaz parıldıyor ve yumuşacık oluyor. 
İkincisi ise (Vogue nisan ayı sayısında olması lazım ) dergi reklamlarında, twitter da bloglarda gördüğüm ama acaba dediğim ikili ürün seti. Hali hazırda alınacaklar listemde bekliyor. 11 mayısta bitecek olan Sephora indirimindeki performansıma göre alınacaklar. Ürün epey iddialı. Satış temsilcisi ile ayak üstü yaptığımız sohbette ki samimiyetine inandım bi an da ondan konuştum alanlardan hiç olumsuz geri dönüş olmadığından bahsetti. Hatta indirim de vardı ikisi yanlış hatırlamıyorsam 150TL civarı gibi bir rakama denk geliyordu. Bu arada ürünlerden biri selülit için diğer karın ve kalça sıkılaştırıcı.
Bunları buldum ama hala duşta kullanılacak bir ürün bulamadım. Onun arayışındayım :D Tüm zayıflama serüvenimi ,ise bir başlık altında toplayıp çok yakında siz sevgili takipçilerim ile paylaşacağım ki sevap pointlerim artsın metabolizmam hızlansın :D


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder